Dark Mode Light Mode
Αποτλέσμαστα Βαθμολογία (Πρωταθλήματα ΕΠΣΚ - Περιφερειακό)
Δόξα Πετρούσας- Ορφέας Ελευθερούπολης 0-1: Ηταν… Ορφέας – Βυζάντιο- Μ. Α Νέας Ζίχνης 2-2: Φωνάζει για τη διαιτησία – Οδυσσέας Αναγέννησης- Αρης Ακροποτάμου 0-0 : Στο 90` χάθηκε το διπλό
Θα αργήσουν οι νέοι πρόεδροι Οργανισμού Λιμένα- Νοσοκομείου

Δόξα Πετρούσας- Ορφέας Ελευθερούπολης 0-1: Ηταν… Ορφέας

Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιη νίκη του Ορφέα μέσα στην έδρα της Πετρούσας.

Το συγκρότημα του Στέλιο Κατρακυλάκη θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα γκολ.

Είχε δυο δοκάρια με Βλάχο στο 26` και Βερβερίδη στο 40` καθώς και 3 κλασσικές ευκαιρίες με Ελευθεριάδη Γ, Βλάχο και Βερβερίδη. Επικράτησε κατά κράτος απέναντι σε μια από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας.

Ο Βλάχος με φάουλ στο 75` πέτυχε το μοναδικό γκολ που έκρινε τη συνάντηση. Από το 60` η Δόξα έπαιξε με 10 παίκτες λόγω αποβολή του Γ. Κότιου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Δόξα Πετρούσας: Λαμπρινουδάκης, Γ. Κότιος, Γιαννίκης 77` Χριστοφορίδης, Τσαντάς 77` Βραμέντζαλης, Δ. Κότιος, Παπαθεοδώρου, Μιχαλάκης, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Υψηλός 55` Ξενίδης, Παπακωνσταντίνου.

Ορφέας: Καραβελίδης, Κεχαγιάς, Νάκου, Σταματόπουλος, Κ. Ελευθεριάδης, Μπαμπατζάνης, Χριστοδουλίδης, Παπαδάτος, Γ. Ελευθεριάδης 88` Χαραλαμπίδης, Βλάχος 90` Σάσος, Βερβερίδης 80` Δανιόλος.

Βυζάντιο- Μ. Α Νέας Ζίχνης 2-2: Φωνάζει για τη διαιτησία

Το Βυζάντιο έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία που κράτησε 8` λεπτά καθυστέρηση ενώ φόρτωσε στο β` μέρος τους περισσότερους παίκτες του, με κίτρινες κάρτες.

Στο πρώτο ημίχρονο επικράτησε το Βυζάντιο. Κατάφερε να προηγηθεί με 2-0, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Κώστας Σαουλίδης. Το πρώτο στο 16` με σουτ μετά από σέντρα του Προβατίδη και το δεύτερο στο 45` με σουτ αφού προηγήθηκε σουτ του Προβατίδη και απόκρουση του Χατζηγιαννάκη. Σε αυτή τη φάση αποβλήθηκε ο προπονητής των φιλοξενουμένων Μπάμπης Χρυσοστομίδης. Στην επανάληψη μείωσε σε 2-1 ο Κοντσίδης με κεφαλιά στο 61` και στο 98` ισοφάρισε σε 2-2 ο Πρόβατος με κεφαλιά. Στη συνέχεις ήταν δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων αφού κρατήθηκαν χωρίς λόγο τόσες πολλές καθυστερήσεις.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων.

Βυζάντιο: Αγαθόπουλος, Γεωργαντέλης, Μπατάκογλου, Φωτόπουλος, Μαυρομάτης, Αϊβάζης, Μιχαηλίδης 59`Σιδηρόπουλος, Σπυρίδης, Περίσνακα 80` Χαραλαμπίδης, Σαουλίδης, Προβατίδης 91` Ζαρωτιάδης.

Μ. Α Νέας Ζίχνης: Χατζηγιαννάκης, Σαρακατσάνης, Δρούζας, Πρόβατος, Κοντσίδης, Αραμπατζής, Παπαδόπουλος, Ρωσίδης 89` Πελιτάρης, Χατζηαγοράκης 81` Κόρμπης, Καλογιάννης 73` Χιτιασβίλι.

Οδυσσέας Αναγέννησης- Αρης Ακροποτάμου 0-0 : Στο 90` χάθηκε το διπλό

Ο Αμιάδης έχασε τη μεγάλη ευκαιρία στο 90` να δώσει τη νίκη στον Αρη Ακροποτάμου, αφού αστόχησε σε κενή εστία από πολύ κοντά. Ο Αρης είχε μια καλή ευκαιρία στο 15` με τον Β. Παπαδόπουλο όταν το σουτ που έκανε πέρασε ελάχιστα άουτ μέσα από την περιοχή.

Ο Οδυσσέας απείλησε στο 70` με σουτ του Μαυρουδόγλου και απόκρουση του Χατζηνικολή. Οι συνθέσεις των δυο ομάδων.

Οδυσσέας Αν: Χατζηιωαννίδης, Μάτας 77` Γκέκας, Μαγκανάς, Μαυρουδόγλου, Τσιαμπούρης 85` Ζαχαριάς, Χατζάκος, Χουρουζίδης, Ξανθόπουλος 17` Κούπης, Σιδηρόπουλος, Τσιφτελίδης, Ζάντσιος.

Αρης: Χατζηνικολής, Μεμούρης, Κάπατζης, Σεφερίδης, Τσέπα, Σολακίδης, Αλεπίδης 55` Γούναρης, Μανάφης, Μαλακογιάννης 73` Μπαρμπαγιάννης, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης 87` Αμιάδης.