Dark Mode Light Mode
Χωρίς πυξίδα, κείμενο του Δημήτρη Εμμανουηλίδη
Άρεσε ο ΑΟΚ του δευτέρου ημιχρόνου στη φιλική νίκη (2-0) επί του Μακεδονικού (φωτογραφίες-video)
Η Ένωση Παλαιών Προσκόπων Καβάλας στην εκκλησία του Αμυγδαλεώνα (φωτογραφίες)

Με σκορ 2-0 ο ΑΟΚ επικράτησε νωρίτερα σήμερα το απόγευμα του Μακεδονικού, σε φιλική αναμέτρηση στο Ενωσιακό γήπεδο στα Αμισιανά.

Η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη ήταν πολύ καλή στο β’ μέρος, όπου οι αλλαγές που πραγματοποίησε της έδωσαν ενέργεια. Ο ΑΟΚ αιφνιδίασε τον αντίπαλο αφού στο ίδιο διάστημα πέτυχε δύο γκολ. Η είσοδος του Δαλιανόπουλου στο ματς βοήθησε την ομάδα.

Θετική εικόνα σε ακόμη ένα παιχνίδι για τον Πόποβιτς. Καλά στοιχεία έδειξε και νεοφερμένος επιθετικός Ομπιόχα. Στο πρώτο μέρος ο Μακεδονικός ήταν πιο απειλητικός και είχε την κατοχή της μπάλας. Τα γκολ 46ο λεπτό Δαλιανόπουλος, 50ο λεπτό Μάντιτς.

Αρχική σύνθεση του ΑΟΚ: Αστράς, Στοΐνοβιτς, Δερμιτζάκης Π, Τσαμούρης, Κατσούρι, Γαβριηλίδης, Μέτσε, Σπανουδάκης, Πόποβιτς, Ομπιόχα και Παπαδόπουλος Β. Έπαιξαν και οι Λέλεκας, Μάνιτς, Γκέκας, Ολιβέϊρα, Σμίλτος, Δαλιανόπουλος, Δερμιτζάκης Α., Κομλιάς, Σαλπιγγίδης, Μίσκοβιτς, Περδίκης.

*Στα μεταγραφικά, ο ΑΟΚ έφερε στην Καβάλα ξένο παίκτη και πιθανότατα θα ανακοινώσει αύριο την απόκτηση του.

φωτογραφίες: Χάρης Ιορδανίδης