Dark Mode Light Mode

Ιστορικό τρίποντο για τον  Άρη Πηγών,”χτύπησε” ο Σέα για το Νέστο κια διπλό στην Αμισό (φωτογραφίες-video)

Ο Άρης Πηγών πέτυχε την πρώτη του νίκη  στην ιστορία του, σε επίπεδο Γ` Εθνικής.

Ηταν καλύτερος και το άξιζε.  Προηγήθηκε γρήγορα με γκολ του Κούρτογλου και είχε τον έλεγχο στο Α` μέρος.  Μάλιστα είχε ευκαιρίες με τον Κούρτογλου και τον Λούκας για ένα ακόμη γκολ.  Στην επανάληψη ο Απόλλωνας ρίσκαρε έχασε μια ευκαιρία με τον Τζαφέρι όπυο ενήργησε σωστά ο Ευστρατίου αλλά πριν στο 55` ο στόπερ Χασάνογλου είχε κάνει το 2-0 για το συγκρότημα του Διονύση Μουτάκη που μέχρι τέλος το διαχειρίστηκε σωστά και πήρε μια πεντακάθαρη νίκη.

Ο Φραγκούλης ήταν πάλι λύρα εκατό, πολύ καλός ο Διγκόζης σαν δεξιός πλάγιος μπακ,  ο Κούρτογλου είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, σταθερός κια διακριθέντας ο Γεωργακόπουλος.  Δεν υστέρησε κανείς.

Ο Αργεντινός Φράνκο Σέα πήρε το όπλο του και πάλι καθάρισε για το Νέστο με 2-0 στο Ενωσιακό Γήπεδο της Δράμας, κόντρα στη Νέα Αμισό.

Ο Νέστος είναι στη 2η θέση χωρις καμία ήττα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Πανθρακικός – Ηρακλής Αμμουδιάς 1-1 (90′ πεν. Σαραντίδης – 65′ Τζελίδης)

ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αλεξανδρούπολη FC 2-0 (80′ Συμεωνίδης, 94′ Σαμαράς)

Άρης Αβάτου – Απόλλων Καλαμαριάς 0-1 (80′ Αποστολίδης Γ.)

ΠΟ Μουδανιών – Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-2 (21′ Ζαχαράκης – 10′ Ιωσηφίδης, 16′ Καράμπελας)

ΠΑΟ Ποντίων Ν. Αμισού – Νέστος Χρυσούπολης 0-2 (72′, 88′ Σέα)

Άρης Πηγών – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0 (4′ Κούρτογλου, 55′ Χασάνογλου)

Ποσειδώνας Ν. Μηχανιώνας – ΑΟ Χανιώτης 1-1 (9′ Χατζηβασιλειάδης – 5′ Φράγκος)

Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΕ Ευόσμου 1-2 (76′ Τσιεγγελίδης – 35′ Μπρέγκου, 78′ Ξανθόπουλος)

Θερμαϊκός Θέρμης – Κιλκισιακός 1-0 (92′ Αναστασιάδης)

Προηγούμενο άρθρο

Καιρός: Έρχονται διαδοχικά κύματα ζέστης από την Αφρική – Έως 6 βαθμούς πάνω από το κανονικό η θερμοκρασία

Επόμενο άρθρο

Νίκες για Δόξα Θεολόγου και Βυζάντιο, ισοπαλία στον Πρίνο-Αποτελέσματα της Κυριακής σε Α` και Β` κατηγορία